Antalya’da Kamp Yapılacak Yerler

Antalya’da Kamp Yapılacak Yerler

Dünyada Gösterimi Yasaklanmış 5 Korku Filmi
Bu Zamana Kadar Yediğiniz Makarnaları Unutturan Tarif
Restoranlarda Yediğinize Taş Çıkartacak Köri Soslu Tavuk Tarifi

Siz de bir gün, çantanızı, çadırınızı alıp güzel yerler mi keşfetmek istiyorsunuz? Gelin bu keşfe Antalya’nın en güzel kamp yerlerinden başlayın. Antalya’nın çevresinde, hiç görmediğiniz güzelliklerle karşılaşacak, mükemmel kamp günlükleri yaşayabileceksiniz.

Kalkan, Kaş

Kalkan beldesi, Kaş’a yaklaşık yarım saat uzaklıkta bulunuyor. Küçük ve şirin bir yer olan Kalkan, gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Tertemiz bir denize, ve muhteşem bir manzaraya sahip. Küçük bir halk plajına sahip, ve halk plajına birkaç adım ileride, kamp yapabileceğiniz ücretsiz yerler bulunuyor. Kamp yerine bir dakika uzaklıkta duş ve tuvalet bulunuyor. Aynı zamanda yürüyerek ulaşabileceğiniz, ve her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz marketler mevcut. Ücretsiz kamp yapmak isteyenler için harika bir yer. Ayrıca özel aracı olmayanlar da, kolay bir şekilde otobüs ile Kalkan’a rahatça ulaşabilirler.
Fotoğraf kaynağı

Korsan Koyu, Kumluca


Antalya’nın Kumluca İlçesine bağlı Mavikent beldesinde bulunan Korsan Koyu, en çok sakinliği ile biliniyor. Antik zamanlarda bile teknelerin sığınma bölgesi olarak bilinen Korsan koyu, dağların arasında kalmış bir sahile sahip. Denizi oldukça temiz, hem deniz hem de yeşilliği bir arada yaşayabileceksiniz. Ücretli kamp alanı mevcut, ama ücretsiz alan isteyenler için de ücretsiz yerler bulunabiliyor. Ücretler normale göre yüksek olduğundan, yanınıza ihtiyacınız her şeyi almanızı öneriyoruz. Sakin bir kamp hayatı istiyorsanız, Korsan Koy’unu gidilecek ilk yerlere koymalısınız.
Fotoğraf kaynağı

Çıralı

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı olan Çıralı, Antalya ve çevresinde en çok tercih edilen kamp alanlarından biri. Olimpos’a da yakın olan Çıralı, bir yanı orman, bir yanı deniz manzarası ile kamp severlere harika bir görüntü sunuyor. Ormanın içinde bulunan kamp alanlarında kalacak, denize de kısa sürede ulaşacaksınız. Buralarda bir çok ücretli kamp yerleri mevcut. Her türlü olanak sağlanıyor. Ayrıca çadırda kalmak istemeyenler, bungalow tarzı odalarda da kalabiliyor.
Fotoğraf kaynağı

Olimpos


Aynı Çıralı gibi, Olimpos’ta Likya yolu üzerinde bulunuyor. Son dönemlerde bungalow tarzı pansiyonları ile ünlenen Olimpos, kamp sevenler için de harika olanaklar sağlıyor. Aynı zamanda antik kent te olan Olimpos’ta hem kamp keyfini yaşayacak, hem de antik kentlerde gezintiler yapabileceksiniz. Buradaki kamp alanlarının da ücretli olduğunu belirtmek isteriz.
Fotoğraf kaynağı

Kaş

Antalya’nın en güzel ilçelerinden biri olan Kaş, tatilcilerin en çok uğradığı yerlerden biri. Küçük ve sakin bir yer olmasından dolayı herkesin kalbini çalabilecek bir yer. Beldelere göre daha kalabalık olsa da, kamp alanları oldukça sessiz ve sakin bir yerde. Kaş denizinde oldukça fazla balık çeşidi görebileceksiniz. Kamp alanında buzdolabına kadar aradığınız her şey mevcut. Size kalan tek şey, çadırınızı ve çantanızı alıp evden çıkmak.
Fotoğraf kaynağı

Köprülü Kanyon


Deniz kenarında kamp yapmak yerine, tamamen yeşillik içinde bir kamp yeri mi arıyorsunuz? İşte tam size göre bir yer, Köprülü Kanyon. Burada, hem doğa içinde muhteşem bir kamp hayatı yaşayacak, hem de doğa sporları ile uğraşma fırsatı bulacaksınız. Gerek güzelliği ile, gerek sakinliği ile, ailenizle birlikte rahatça kamp kurabileceğiniz bir alan. Çadırınız yoksa üzülmeyin, burada çadır kiralama imkanı bulabileceksiniz.
Fotoğraf kaynağı

COMMENTS

WORDPRESS: 2
  • comment-avatar

    antalya kaş her zaman favorimdir 🙂

  • comment-avatar
    Huseyin 9 months

    Ceneviz koyuna da uğra derim

  • DISQUS: 0