Bacakları ve Kuyruğu Kesilen Yavru Yaşam Mücadelesini Kaybetti

Antalya’da Kedinin Derisini Canlı Canlı Yüzdüler!
Eyüpte Tecavüze Uğrayan Yavru Kedi Hayatını Kaybetti
‘Hope’ İsimli Köpeğin, Hayata Umut Dolu Geri Dönüşü

Ne yazık ki ülkemizde hayvana, canlıya şiddet çok uzun süredir var ancak yılların ilerlemesi ile birlikte bu tür davranışlarda düzelme beklenirken artık akıl almaz boyutlara ulaşmaya başladı. Sakaryanın Sapanca ilçesinde bir gurup hayvan sever ormanlık bölgeye sokak hayvanlarını beslemeye gittiğinde gördükleri manzaraya inanamadılar. Dört bacağı ve kuyruğu kesilmiş halde bulunan yavru köpeğe en yakındaki veteriner ilk müdahalesini yaptıktan tedavisine daha kapsamlı devam edilebilmesi için İstanbul Ataşehir’de bulunan hayvan hastanesine gönderildi. Tedavisi büyük bir incelikle yürütülen yavru köpeğin minik bedeni ne yazık ki geçirdiği operasyonlara daha fazla dayanamadı.

Veteriner hekim olan ve bu yavrunun tedavisini üstlenen Berktuğ Çiftçi, köpek hayatını kaybetmeden önce izleyecekleri tedavi sürecini şu şekilde ifade etmişti;

“Hayvanın muayenelerini yaptıktan sonra ayaklarının bandajları alındı ve ağrı kesici antibiyotiklerle, serumlarla desteklendi. Daha sonra hayvan yemek yemeye başladı. Bu iyi bir gelişmedir hayvan için. Bugün için de açıkta kalan yaraların tekrar revize edilerek ameliyata alarak onu ilerde rahat yaşayabileceği protez takıp, gezebileceği şekilde ayarlamaya çalışacağız. 15 günlük kritik bir sürecimiz var. Hayvanın durumu şu an kritik. İlk önce bizim için önemli olan hayvanın hayatta kalabilmesi. Daha sonra uzuvlarıyla alakalı düşüncelerimizi hayvana uygulayacağız daha rahat bir hayat yaşayabilmesi için çabalayacağız.”

Protez Bacak Takılması İçin Ameliyata Alınmıştı

Bundan sonra ki hayatını işkence çekmeden yaşayabilmesi için protez bacak takılabilmesi için ameliyata alınmıştı. Ameliyat sonrasında hastane yönetimi sosyal medyada yaptıkları açıklama ile protez bacak takılabilmesi için ameliyata alınan köpeğin geçirdiği operasyonu kaldıramadığı ve hayatını kaybettiğini açıkladı.

“Gerçekten çok üzgünüz. Elimizden gelen her şeyi yaptığımız belirtmek isteriz. Maalesef talihsiz yavrumuzun o minik vücudu operasyonu kaldıramadı. Kendisini kaybettik.”

Sosyal Medya’dan Tepkiler Gecikmedi

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0