İzlemeye Doyamayacağınız 10 Netflix Dizisi

İzlemeye Doyamayacağınız 10 Netflix Dizisi

Dünyada Gösterimi Yasaklanmış 5 Korku Filmi
Restoranlarda Yediğinize Taş Çıkartacak Köri Soslu Tavuk Tarifi
Antalya’da Kamp Yapılacak Yerler

Netflix, dünyayı dizileri ile sallamaya devam ediyor. Bu günlerde diyebiliriz ki, dizi sektörünü adeta tek başına döndürüyor. Netflix kalitesini çoktan bize kanıtladı. Hatta, bir dizi Netflix dizisi ise, kesin kalitelidir diye bir algı oluştu. Bu algıyı kesinlikle hak etti. Gerek önceki dizileri olsun, gerek şimdi ve devamında gelecek olan dizileri olsun, Netflix gerçekten kalitesini konuşturuyor. Özellikle bazı dizileri var ki, her biri birer dünya fenomeni oldular. İzleyecek kaliteli diziler arıyorsanız, mutlaka listemizdeki dizilerden birini izlemelisiniz. İddia ediyoruz, bu dizileri tekrar ve tekrar izlemek isteyeceksiniz.

1. Black Mirror / Imdb: 8.9

Black Mirror, ilk 2 sezonunda İngiliz Channel 4’te yayımlandı ve 3.sezonunda bomba bir transfer ile Netflix’in bünyesine dahil oldu. Black Mirror bildiğimiz dizilere benzemiyor. Çünkü her bir bölümü birbirinden bağımsız bir halde kurgulanıyor. Yani her bölümde farklı bir hikaye ve kişilerle karşılaşıyorsunuz. Genel olarak, bu dizide işlenilen konular, insanlığın buluşları, ve onlarla ters düşen içgüdüleri, ve bunların harmanlandığı bir ileri teknoloji ile bizi bekleyen yakın geleceği anlatıyor.

2. Narcos / Imdb: 8.9

Narcos dizisi, küçük bir kaçakçılıkla başlayan ve dünyanın en zengin adamı olan Pablo Escobar’ın hayatını her yönüyle anlatıyor. Medellin’de fakir bir ailede büyüyen, ama genç yaşta dünyanın en zengin adamlarından biri olan Escobar’ın hayatı, izleyicisini merak ettiriyor. Escobar’ın dışında, dizinin iki diğer önemli karakterleri, onu yakalamaya çalışan Ajan Murphy ve Pena da yer alıyor.

3. The Punisher / Imdb 8.7

Dizimiz, Imdb’de ilk 5’te yer almayı başardı. Oldukça yoğun bir izleyici kitlesine sahip olan The Punisher, size her bölümünde sinema havası verecek. Gelelim dizinin konusuna. Frank Castle (Jon Bernthal) karısını ve çocuklarını öldüren kişilerden intikam almaya yemin eder. Ama onun bu intikamı, sadece bireysel bir konudan çıkıp, New York’un yer altında yaşanan ciddi bir komployu gün yüzüne çıkaracak. Bundan sonra, o sadece ailesinin intikamını değil, yüzlerce masum insanın da kurban gittiği komploları ortaya çıkaracak.

4. The Crown / Imdb 8.8

Netflix’in en popüler dizilerinden biri olan The Crown’un hikayesi, Kraliçe 2.Elizabet’in tahta geçtikten sonra yaşanan politik olaylardan oluşuyor. Her sezon, Kraliçenin tahta geçtikten sonra her 10 yılını anlatmaktadır. Dizide, 1947 yılından sonra İngiliz sarayında yaşanan aşk, entrika ve ülkenin siyasi hayatına dair bolca olaylar izleyeceksiniz.

5. House of Cards / Imdb 9.0

Francis Underwood, Amerika Birleşik Devlet’inde göre yapan, hırsıyla ünlü olan bir adamdır. Kendisi Beyaz Saray’ın bütün karanlık sırlarını biliyordur. Ama, kendisine verileceğini düşündüğü Dış İşleri Bakanlığı başka birine verilir. İşte o zaman Francis için işler değişir. Hakkı olduğu bir şeyi elinden almışlardır, ve artık elinden geleni ardına koymayacaktır. Peki ona kim yardım eder? Çok sevdiği eşi Clara ve yardımcısı Doug. Bu sürükleyici hikayeyi kaçırmamalısınız.

6. Stranger Things / Imdb 9.0

1983 yılını anlatan dizi, hayat dolu bir çocuğun kaybolması ile başlıyor. Bu günden sonra çocuk için arama çalışmaları başlar. Ailesi, polis ve etraflarındaki herkes çocuğu aramaya devam eder. Yapılan çalışmaların sonucu, onları gizli deneyler yapan bir devlet örgütüne götürür. Harika bir bilim kurgu dizisi olan Stranger Things aradığınız gerilim konusunu size en kaliteli şekilde sunuyor.

7. La Casa de Papel / Imdb 8.7

Netflix’in en bomba yapımlarından biri olan La Casa de Papel, dünyayı fethetti diyebiliriz. Dizinin öyle bir senaryosu var ki, tek bir dakikası bile sakin geçmiyor. Konusu, yüzyılın en büyük soygunu için hazırlanan ‘Professor’ lakaplı adamın, kurabileceği en iyi ekibi kurarak, o güne kadar akıllara gelmemiş bir plan ile büyük soygun planını uygulamasıdır. Şu ana kadar 2 sezonu yayımlanan dizinin 3.sezonu 2019’da yayımlanacak.

8. 13 Reasons Why / Imdb 8.6

İlk başta sinema filmi olarak planlanan dizi, daha sonrasında dizi haline getirildi, ve çok büyük bir izleyici kitlesine sahip oldu. Netflix’in en öne çıkan yapımlarından biri olan bu gençlik dram dizisi, genç bir kızın bıraktığı notlardan ilerliyor. Dizi genç kızın intiharına kadar yüksek gerilimli bir şekilde ilerliyor.

9. Travellers / Imdb: 8.2

Bilim kurgu türü olan dizimiz, gelecekte yaşanmaktadır. Gelecek zamanda teknoloji o kadar çok ilerlemiştir ki, artık zamanda yolculuk icat edilmiştir ve insanlar rahatça zamanda gidip gelirler. Bu icat sayesinde, karakterlerimiz günümüze dönecek, ve Dünya’yı bekleyen büyük bir felaketi önlemeye çalışacaklardır.

10. Sense8 / Imdb: 8.3

V for Vendetta gibi bomba filmlerin yaratıcısı olan Wachovski’lerden bu sefer muhteşem bir dizi projesi geldi. Sürükleyici bir senaryosu olan dizi, birbirinden tamamen farklı ülkelerde, hayatlarda olan 8 kişinin, bir kadının ölümünden sonra bir araya gelmesini anlatıyor. Bu kadının ölümü onları öyle bir serüvene atacak ki, bir türlü birbirinden kopamayacaklar.

COMMENTS

WORDPRESS: 6
 • comment-avatar

  The Punisher ve Stranger Things bitirdim. Kesinlikle izlenmesi gereken 2 dizi. Zaten The Punisher’ı daha önce Daredevil dizisinden görmüştüm.

 • comment-avatar

  Paylaşım için teşekkürler the punisher ve la casca de papel dizilerini kesinlikle tavsiye ederim 😊

 • comment-avatar

  Paylaşım için çok teşekkür ederim, Bana göre tavsiyem La Casa da Papel izlemenizi tavsiye ederim. 3 Sezonu iple bekliyorum.

 • comment-avatar

  Tavsiyenizle The Punisher’ı izledim. Efsane dizi olmuş. Yeni sezonunu merakla bekliyorum.

 • comment-avatar

  Hoşuma gitti yazınız teşekkür ederim yıldıza aldım.

 • comment-avatar

  güzel site tebrikler 🙂

 • DISQUS: 0