Merak Edilenleri İle Astral Seyahat Nedir?

Merak Edilenleri İle Astral Seyahat Nedir?

Psişik güçler en azın içinde bulunduğumuz kadar eski bir kavramdır, lakin modern bilim bu kavramı yeni yeni ciddiye almaya başladı. Maddeye hükmedebilecek güçteki beyin, geleceği görme yeteneği, yıldızlara yolculuk. Bilim kurgunun süper kahramanları her zaman bu süper güçlere sahip olduklarını iddia ettiler ancak bilim onlara her zaman sırtını döndü. Yapılan araştırmalar psişik güçlerin var olabileceğini hatta onları kontrol etmeyi öğrenebilirsek zamanda yolculuğun, görünmezliğin ve ışınlanmanın’da sırlarını keşfedebileceğimizi söylüyor. Bunlar her ne kadar imkansız gibi görünseler’de bilim bunları gerçekleştirebilir!

Astral Seyahat Nedir?

Bilinen ismi ile Astral Seyahat bilimde kullanılan ismi ile Astral Projection adını teozofi ve okültizm kavramlarından almaktadır. Parapsikoloji konularına inanan insanlar tarafından insan vücudu fiziki beden ve astral beden olarak ikiye ayrılır. Fiziki beden günlük yaşantımız da kullandığımız et, kemik ve sinirlerden oluşan bedenimizdir, astral beden ise tamamen enerjiden oluşur. Bütün bu kavramları halk arasında kullanılan tabirler ile açıklamak gerekise astral seyahat ruhun bedenden ayrılarak seyahat etme durumuna verilen isimdir.

Astral Seyahat Tehlikeli midir?

Astral Seyahat kavramı ismini ilk duyanlara veya sadece farklı kaynaklardan dolma bilgiler ile öğrenenler için ilk etapta korkutucu rahatsız edici geliyor olabilir lakin bu beden dışı deneyimi yaşamak gerçekten tehlikeli midir? Bilinen ismi ile ruhun bedenden ayrılması kavramı ne yazık ki doğru bir kavram değildir, belki bunu duymak ilk etapta sizi bir nebze olsun rahatlatabilir. Ruhun bedenden ayrılmasından ziyade bu deneyim yaşanırken doğuştan var olan astral beden kullanılır, bu nedenle ruhun bedenden ayrıldıktan sonra geri dönememesi, boşlukta kaybolması ve araf durumu yaşanması gibi bir durum söz konusu değildir.

Kişiden kişiye değişebilecek olası psikolojik bazı yan etkileri olabilir, beden dışı deneyimi yaşamak normal hayattakinden çok daha farklı olacağı için yapacak kişi psikolojik anlamda hazır değilse deneyim sonrasında bir takım sorunlar yaşayabilir. Başlamadan önce güvenilir kaynaklardan doğru bilgiler edinmeniz kesinlikle çok önemlidir.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral Seyahat nasıl yapılır sorusunun cevabı malesef bir kaç satır yazı ile doğru anlamda cevaplanabilecek bir soru değildir. Psişik oldular içinde belkide en zor olanıdır ve öncesinde mükemmel bilgi, deneyim ve birikim gerektirir. Bir kaç parça halinde hazırlık, teknikler ve başlangıç anı başlıkları halinde nasıl yapılacağı konusuna devam etmeyi düşünüyorum. Sizden gelecek istekler doğrultusunda nasıl yapılabileceği, teknikleri ve bilinmesi gereken ince detaylarını ele alacağım yeni bir yazı yazacağım. Soru, sorun, fikir veya isteklerinizi yorum alanını kullanarak iletmekten lütfen çekinmeyin.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0