Son Zamanların Popüler İnternet Dizileri

İzlemeye Doyamayacağınız 10 Netflix Dizisi

Son zamanlarda, internet dizileri hiç olmadığı kadar popüler olmaya başladı. İnternet dizileri hayatımıza girdiğinden beri, televizyon popülaritesini kaybetmeye başladı. Hal böyle olunca bazı Türk yapımları da internet üzerinde yayınlanmaya başladı. Fi dizisiyle başlayan bu furya, yavaş yavaş diğer dizileri de içine aldı, ve internet dizilerimiz kendini göstermeye başladı. Çoğumuz Türk dizilerinin sadece aşk, entrika üzerine kurulu olduğunu düşünür. Klasik dizilerden sıkıldığınızı biliyoruz. Biz de çok sıkıldık. Hep aynı konular. İki erkek bir kıza aşık, kız orta halli, çocuk zengin, kız çok saf ve herkes tarafından kandırılıyor. Ama son birkaç ayda çıkan internet dizilerimiz, bu algıyı değiştirmeye başladı. Biz de, hem bu dizilerin konularını daha iyi anlatmak, hem de Türk dizileri üzerine kurulan ön yargıyı değiştirmek için, en iyi Türk internet dizilerini yazıyoruz. Mutlaka kendinizi bulacağınız bir dizi olacaktır.

Şahsiyet

Usta oyuncu Haluk Bilginer ile Cansu Dere’nin başrollerini paylaştığı dizi, mutlaka izlenmesi gereken internet dizilerinden biri. Final yapmasıyla birlikte daha da ilgi çekmeye başlayan dizi, eminiz ki ilginizi çekecektir. Kısaca konusu ise şöyle: Emekli memur olan Agah, Alzheimer olduğunu öğrenir. Bunu öğrendikten sonra bir cinayet işlemeye karar verir. Nasıl olsa işlediği cinayeti bir zaman sonra unutacaktır. Ama bu aldığı karar sadece kendi hayatını değil, polis memuru olan Nevra’nın (Cansu Dere) da hayatını değiştirecektir. Devamı için, Puhu Tv’den bu diziyi izlemeye başlayabilirsiniz.

Fi

Türk internet dizilerini anlatırken, Fi’yi atlamak olmazdı. Hiç şüphesiz, bizim internet dizilerimizin önünü açan Fi dizisi oldu. Hikayesi olsun, oyuncuları olsun, senaryosu olsun, her açıdan izleyicisinin ilgisini çekmeye başlayan dizi, kısa sürede milyonların izlediği bir dizi haline geldi. Azra Kohen’in Fi-Çi-Pi üçlemesinin ilk iki kitabından uyarlanana dizi iki sezon izleyicisiyle buluştu. Özellikle Ozan Güven’in canlandırdığı Can Manay karakteri, herkesin dilince dolanan bir isim haline geldi. Can Manay’ın Duru(Serenay Sarıkaya) ile tanışmasıyla başlayan hikaye, ikisinin de hayatını çok farklı bir şekilde etkileyecek. Adını duydunuz ama bir türlü izleyemediniz mi, işte şimdi tam zamanı.

Dip

Poyraz Karayel dizisiyle adeta fenomen haline gelen İlker Kaleli, yine etkileyici bir diziyle izleyicisini karşısına çıkıyor. Başrölünü ise, genel olarak sşk dizileriyle bildiğimiz Neslihan Atagül paylaşıyor. Neslihan Atagül’ü hem çok sevenler, hem de sevimli bulmayanlar var. Ama şu bir gerçek ki, ekranlara yakışıyor. Bu dizimizde, İlker Kaleli, intihar arabuluculuğu yapan bir psikiyatristi, Neslihan Atagül ise bilim kadınını canlandırıyor. Sahir’e (İlker Kaleli) gelen bir telefon, bu ikiliyi bir araya getiriyor. Hikaye’yi merak ediyorsanız, Puhu Tv’den kolayca izleyebilirsiniz.

Yaşamayanlar

Türk dizilerinde hiç alışık olmadığımız bir konu ile karşı karşıyayız. Çok mu iyi olacak, yoksa kalite olarak bizi tatmin etmeyecek mi, bunu şimdilik bilemiyoruz. Çünkü dizi daha yayınlanmaya başlamadı. Kısa zaman önce fragmanı yayımlandı. Fragmanı çokça sosyal medyada konuşuldu. Kimi diyor ki, bu dizi asla tutmaz, kimi de diyor ki, daha izlemeden bunu bilemeyiz. Oyuncu kadrosu aslında bayağı tanıdık. Kadroda Elçin Sangu, Kerem Bürsin, Selma Ergeç, Birkan Sokullu gibi isimler var. Fragmanından anlaşılacağı üzere, bir vampir dizisi internet dizisi izleyicilerini bekliyor. 1800’lü yıllarda başlayan hikaye, Mia (Elçin Sangu) ile Dmitry (Kerem Bürsin) arasında geçiyor. İzleyip göreceğiz, vampir dizileri bizim buralarda tutacak mı? Alacakaranlık serisi ile çok izlediğimiz vampir etkisi, bakalım bizim dizimizde de yoğun olacak mı?

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0